Διακρίσεις Δημοτικού 2014-2015

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ

Κωνσταντίνος Αλεξόπουλος: για τη διάκρισή του στον 14ο  Πανελλήνιο Διαγωνισμό Παραμυθιού «Τα παιδιά δημιουργούν»,  που διοργάνωσε το περιοδικό Kid΄s fun ( το παραμύθι του ήταν ανάμεσα στα 9 που διακρίθηκαν)

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΓΚΟΥΡΟ

  • Διακριθέντες στο μαθηματικό διαγωνισμό ΚΑΓΚΟΥΡΟ:

ΛΙΛΑΚΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Β Δημοτικού

ΠΑΝΔΗΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

Β Δημοτικού

ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

Γ Δημοτικού

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΣΤΥΛΙΑΝΗ

Γ Δημοτικού

ΜΠΟΖΩΝΑ

ΜΑΡΙΑ

Γ Δημοτικού

ΣΚΡΙΝΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Γ Δημοτικού

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΚΤΟΡΑΣ

Γ Δημοτικού

ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΔΑΜ

Δ Δημοτικού

ΠΡΙΜΗΣ

ΣΩΤΗΡΗΣ

Δ Δημοτικού

ΚΟΛΟΚΥΘΑ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Ε Δημοτικού

ΜΗΛΙΩΝΗ

ΜΥΡΤΩ

Ε Δημοτικού

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Ε Δημοτικού

ΤΑΜΠΑΚΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

Ε Δημοτικού

ΚΟΜΙΑΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΤ Δημοτικού

ΣΑΡΒΑΝΙΔΗ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΣΤ Δημοτικού

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΣΤ Δημοτικού

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

ΜΙΚΡΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ

 

  • Διακριθέντες στο Διαγωνισμό Μαθηματικών Μικρός Ευκλείδης, το ακαδημαϊκό έτος 2014 – 15

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΤΑΞΗ

1

Αποστόλου Στυλιανή

ΣΤ

2

Ασημάκη Μαρία Ζωή

ΣΤ

3

Γάτος Εμμανουήλ

ΣΤ

4

Δημοσθενιάδης Γεώργιος

ΣΤ

5

Κομιανός Νικόλαος

ΣΤ

6

Σαρβανίδη Χριστίνα

ΣΤ

7

Σαρβανίδης Παναγιώτης

ΣΤ

8

Τσιριγώτης Ιωάννης

ΣΤ

9

Μοσχίδης Ιάσων

ΣΤ

10

Κουτσουμπός Κυριάκος

ΣΤ

11

Καρόκη Μαυρίκου Ελένη

ΣΤ

12

Μεϊμαρίδης Γιώργος

ΣΤ

13

Ράπτης Αγγελος

ΣΤ

14

Ταμπάκης Ανδρέας

Ε

15

Γιούτσος Νικόλαος

Ε

16

Νώτης Θεόδωρος

Ε

17

Νικολακόπουλος Σπύρος

Ε

18

Μαντζούκα Ελένη

Ε

19

Παπαθεοδώρου Μιχάλης

Ε

20

Παπαδομανωλάκη Ελένη

Ε

21

Βαρελτζής Σπυρίδων

Ε

22

Καλαϊτζιδάκη Λυδία

Ε

23

Κολοκούτσα Δέσποινα

Ε

24

Ανδριανόπουλος Νικόλαος

Ε

25

Νομικός Μάριος

Ε

26

Τηλιακού Γεωργία

Ε

27

Ζαχαρία Σοφία

Ε

28

Οικονόμου Ευάγγελος

Ε

29

Παπαευθυμίου Λουκία

Ε

30

Παπαδέδε Αννα Μαρία

Ε

31

Αλευρογιάννη Δέσποινα

Ε

32

Καυκά Χρυσή

Ε

33

Ακριτίδης Θεόδωρος

Ε

34

Μηλιώνη Μυρτώ

Ε

35

Χαρπαντίδη Νίκη

Ε

36

Τσατσαρέλη Σοφία

Ε

37

Καραγιανάκη Σοφιλία

Ε

 

 

 

2oς ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

 

  • Διακριθέντες στο 2ο Ενδοσχολικό διαγωνισμό Φυσικής:

 

Μετά την ολοκλήρωση και της β’ φάσης του Διαγωνισμού Φυσικής για τους μαθητές  Ε’ και στ’ τάξης οι μαθητές που πρώτευσαν είναι:

 

Αλευρογιάννη Δέσποινα

Ε

Καρόκη Μαυρίκου Ελενη

Στ

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

 

  • Διακριθέντες στον Πανελλήνιο διαγωνισμό Φυσικής β’ φάση:

 

Ταμπάκης Ανδρέας

Ε

Αλευρογιάννη Δέσποινα

Ε

Κομιανός Νικόλαος

Στ

Πανταζόπουλος Νικόλαος

Στ

Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος

Στ

Κουρεντζής Δημήτρης

ΣΤ

Σκροπολίθας Ευάγγελος

Στ

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΙΤ FESTIVAL

 

  • Διακριθέντες στο διαγωνισμό IT FESTIVAL:

ΒΡΑΒΕΙΟ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΟΝΟΜΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

1o Βραβείο

ΚΟΥΡΕΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΚΟΜΙΚ

DOGSTAR

1o Βραβείο

ΒΕΝΕΤΣΙΑΝΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΤΣΑΤΣΑΡΕΛΗ ΣΟΦΙΑ

ΙΒΟΟΚ

ΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΑ ΖΩΑ

1o Βραβείο

ΚΟΠΕΛΟΥΖΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ, ΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΔΙΑΜΑΝΤΕΝΙΕΣ ΠΙΣΤΕΣ

2o Βραβείο

ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ, ΝΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΒΙΝΤΕΟ

STICKMAN'S LIFE

2o Βραβείο

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΚΟΜΙΚ

HOMEWORK

2o Βραβείο

ΜΑΚΑΡΕΖΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΙΒΟΟΚ

ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

2o Βραβείο

ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ

ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Ο ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑΣ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΩΝ

2o Βραβείο

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑ, ΣΟΦΙΑ ΖΑΧΑΡΙΑ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΡΑΛΗ

ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ

MY LITTLE TOWN

2ο Βραβείο

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΦΩΤΗΣ, ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

ΙΣΤΟΤΟΠΟΣ

SWIMMING FOR ALL

3o Βραβείο

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΑΘΗΝΑ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ

Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

3o Βραβείο

ΡΑΠΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ

ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΤΑ 4 ΣΚΗΠΤΡΑ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ZIRIDODANCE

 

  • Διακριθέντες στο διαγωνισμό ZIRIDODANCE:

 

1Ο  ΒΡΑΒΕΙΟ:  ROBOT DANCER :                     Στέφανος Σιδέρης

 

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ: THE ROCK & ROLL GIRLS:          Κοκορέβα Νικολέτα

                                                                                    Παπαθανασίου Αφροδίτη

                                                                                    Κοπελάκη Όλγα

                                                                                    Δομαζινάκη Εύα

 

3Ο  ΒΡΑΒΕΙΟ:  4 GIRLS:                                         Φυρίγου Μαριαλένα

                                                                                    Γεωργιάδη Δήμητρα

                                                                                    Κοτρώτσιου Σπυριδούλα

                                                                                    Μουτοπούλου Εύα

 

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WIKG & ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

  • ΚΟΤΖΑΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚUMITE στον 17ο  ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WIKG ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

 

  • ΚΟΤΖΑΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΤΑ στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

Α.Σ.Ι.Σ. ΣΤΙΒΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

 

Διακριθέντες στους Αγώνες των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων (ΑΣΙΣ)

 

  • ΣΤΡΑΤΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, 3η  ΘΕΣΗ , στο αγώνισμα των 50 μ. αγοριών Γ΄Δημοτικού

 

  • ΚΑΤΑΛΑΓΑΡΙΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΗΣ,    1η  ΘΕΣΗ, στο αγώνισμα άλμα σε μήκος χωρίς φόρα αγοριών Γ Δημοτικού

 

  • ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΛΗ,  3η  ΘΕΣΗ, στο αγώνισμα δρόμου 600 μ. κοριτσιών Γ΄Δημοτικού

 

  • ΖΑΓΟΡΙΤΗ ΜΕΛΙΝΑ,  2η  ΘΕΣΗ, στο αγώνισμα 50μ κοριτσιών Δ΄Δημοτικού

 

 

  • ΚΟΥΛΑΛΗ ΑΘΗΝΑ, 3η  ΘΕΣΗ , στο αγώνισμα 60 μ. κοριτσιών Στ’ Δημοτικού

 

 

Α.Σ.Ι.Σ. ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

 

  • ΔΙΑΚΟΥΜΑΚΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ,  2η ΘΕΣΗ στα 25μ ελεύθερο

 

  • ΧΑΡΟΚΟΠΟΥ ΣΤΕΛΛΙΝΑ, 3η ΘΕΣΗ στα 25μ πεταλούδα και  3η ΘΕΣΗ στα 4χ25 μικτή ομαδική

 

  • ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ, 3η ΘΕΣΗ στα 50μ πρόσθιο και  3η ΘΕΣΗ στα 4χ25 μικτή ομαδική  και  1η ΘΕΣΗ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΘΙΟ στους Ιωνικούς Αγώνες

 

  • ΤΣΑΤΣΑΡΕΛΗ ΣΟΦΙΑ, 3η ΘΕΣΗ στα 4χ25 μικτή ομαδική

 

  • ΝΤΟΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ,   3η ΘΕΣΗ στα 4χ25 μικτή ομαδική

 

 

Α.Σ.Ι.Σ. ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

 

 

  • 2η ΘΕΣΗ στους Αγώνες ποδοσφαίρου ΑΣΙΣ 

 

ΒΑΜΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΓΑΝΤΖΟΥΛΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

ΓΙΟΥΤΣΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΔΗΜΟΣΘΕΝΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΟΡΟΜΑΝΤΖΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΑΡΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΑΛΤΟΓΛΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΠΙΤΣΙΚΟΥΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΚΟΥΛΙΔΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΚΟΥΛΙΔΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΙΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΤΖΑΒΙΔΑΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΧΡΥΣΟΥ ΠΕΤΡΟΣ

 

 

FOOTBALL CUP 2015 - ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

 

 

  • 1Η ΘΕΣΗ  ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ STARS (A΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)

 

STARS

 

Γεραμάνης Κωνσταντίνος

ΔΑ

Καρβουνιάρης Αναστάσιος-Γαβριήλ

ΔΑ

Κουμεντάκης- Φωκάς Ερμής

ΔΑ

Μαραντίνης Φίλιππος - Ραφαήλ

ΔΑ

Μαυρουδής Οδυσσέας

ΔΑ

Νικολακόπουλος Λεωνίδας

ΔΑ

Αβαγιανός Παναγιώτης

ΔΑ

Αρβανιτάκης Αντώνιος

ΔΑ

Κάλης Ευάγγελος

ΔΑ

Πούπαλος Νικόλαος

ΔΑ

Τρέντζος Γιάννης

ΔΑ

Τσαβολάκης Νικόλας

ΔΑ

Ιακωβίδης Αρης

ΔΑ

Φασουλάς Ερμής- Νικόλαος

ΔΑ

Σαργιώτης Κωνσταντίνος

ΔΑ

Αβαγιανός Ιωσήφ

ΔΑ

 

 

  • 1Η ΘΕΣΗ  ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ PRE JUNIORS ( B – Γ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ)

 

PRE JUNIOR  

 

Gerrard Team

 

Ανδριανόπουλος Ιωάννης

ΔΓ

Κοπελούζος Νικόλαος-Ραφαήλ

ΔΒ

Βούλτσος Θωμάς

ΔΓ

Θωμόπουλος Ιωάννης

ΔΓ

Καμπίρης Πούλιος-Θεόδωρος

ΔΓ

Καταλαγαριανάκης Ιωάννης

ΔΓ

Μπλέτσας Κωνσταντίνος

ΔΓ

Νικοπολίδης Γιώργος

ΔΓ

Πατσόπουλος Αντώνιος

ΔΓ

Στρατίκης Αντώνιος-Ευάγγελος

ΔΓ

Βασιλάκης Γεώργιος

ΔΒ

Ευαγγελινός Ιωάννης

ΔΒ

Sturridge  Team

 

Ευστρατιάδης Πάρις

ΔΑ

Μακρής Ιωάννης-Δημήτριος

ΔΒ

Πάρχας Χρήστος

ΔΒ

Σκρίνης Παναγιώτης

ΔΒ

Σπαθάρης Αγγελος-Απόστολος

ΔΒ

Καραχάλιος Γεώργιος

ΔΒ

Πανδής Αγγελος

ΔΒ

Παντής Ναθαναήλ

ΔΒ

Παπαναστασίου Γεώργιος

ΔΒ

Κακουλίδης Δήλιος

ΔΓ

Ρίζος Άγγελος-Δημήτριος

ΔΓ

Φυτόζοβ Αβραάμ

ΔΓ

Δεσσές Θεόδωρος

ΔΓ

Μαντζούκας Αλέξανδρος

ΔΒ

Πανταζόπουλος Μάριος

ΔΒ

Αλμπαντάκης Άρης

ΔΒ

 

 

Σχετικα Νεα

Καπάκια Νέα Γενιά Ζηρίδη
Συγκεντρώσαμε καπάκια για καλό σκοπό!

Τα καπάκια έχουν αξία για το περιβάλλον, αλλά κυρίως... για τον άνθρωπο!

Γιορτή Δημοτικού 2016
Οι μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού, στην φετινή τους καταληκτική γιορτή, μας προσκάλεσαν σε ένα «σεργιάνι στην παράδοση»!
Μαθαίνοντας με το iPad

Η Νέα Γενιά Ζηρίδη έχει ενσωματώσει με επιτυχία το iPad, σαν ψηφιακό εργαλείο, στην εκπαιδευτική διαδικασία, εμπλουτίζοντας την καθημερινή μαθησιακή εμπειρία και συμβάλλοντας

ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ Α ΤΑΞΗ
ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΣΤΙΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ 2017-18

Tην Τετάρτη, 5 Απριλίου, στις 12.00 το μεσημέρι, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων  πραγματοποιήθηκε η Τελετή Βράβευσης των Επιτυχόντων στο Διαγωνισμό Υποτροφιών 2017 – 2018, καθώς και η βράβευση των εκπαιδε

Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ ΣΤΟ ATHENS SCIENCE FESTIVAL, ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017

Την Κυριακή 2 Απριλίου, μαθητές γυμνασίου του σχολείου μας παρέσυραν το κοινό του Athens Science Festival, στον ξεχωριστό κόσμο της επιστήμης. 

Pages